Toz Boya ve Yaş Boya Ekipmanları

Manuel Kabinler

Manuel Kabinler

Toz boya uygulamalarının yapıldığı alanlar kabinlerdir. Toz boya işlemi fırınlarda yapıldığında otomatik olarak yapılıyor. Toz boya cihazları ile manuel bir boyama işlemi yapılacaksa manuel kabinler kullanılıyor. Kuru bir kaplama sistemi olan sprey boyama işlemlerinde bu kabinler görev alıyor. Kabin içinde boyanması planlanan malzemeye manuel olarak toz boya cihazı ile püskürtme yapılıyor.

Uygulama sırasında toz boya parçacıkları boyanan parçaya yapışmıyor.  Emme fanından gelen hava akımı sayesinde kabin içinde filtre ediliyor ve parçacıklar içeriye hapsoluyor. Bu uygulamada geri dönüşüm süreci için ilk adım bitiyor.  Filtreler üzerinde birikmiş olan toz boya tanecikleri kabinin tabanına döküldükten sonra eleme işleminden geçiriliyor. Daha sonra toz boya enjektörü ile tekrar kullanım yapılabiliyor.  Bu sayede toz boyanın boşa gitmesi de engelleniyor.

Manuel toz boya kabinleri boyama işlemini pratik hale getiren kullanışlı ürünlerdir. Bu ürünler paslanmaz sac ve halvaniz malzemeden üretilir.  Tüm parçaları demonte gelen ürünlerin her parçası cıvatalıdır ve hemen montaj yapılabilir. Bu ürünler tek taraflı boyama işlemi için özel olarak tasarlanmıştır.

Manuel Kabinler Teknik Özellikleri

 • Manuel kabinler sac ya da galvanizli paslanmaz malzemelerde imal edilir. 1.5 mm ve 2 mm DKP sacdan üretim gerçekleşir.
 • Manuel kabinlerde tek taraftan boyama işlemi yapılır.
 • Manuel kabinlerde kartuş geri kazanım özelliği bulunuyor. Bu özellik için polyester kartuş filtreler kullanılıyor.
 • Kompakt tasarıma sahip manuel kabinlerde küçük parti adetler de ekonomik olarak boyama işlemi yapılabilir.
 • Bu ürünlerde galveniz kaplama ve çelik konstrüksiyon tasarım söz konusudur.
 • Pratik tasarıma sahip kabinlerde bakım da son derece kolaydır.
 • Kabinlerde Ex-proof aydınlatma ile toz boya uygulamaları daha pratik şekilde yapılabiliyor.
 • Manuel kabinlerde CE sertifikalı kontrol panosu bulunuyor. Bu sayede istenen ayarlamalar ve takip işlemi kolaylıkla yapılabiliyor.
 • Kontrol panosuna entegre edilmiş pnomatik vibrasyonlu elek de dikkat çekiyor.
 • Ürünlerdeki otomatik patlatma fonksiyonu sayesinde uzun ömürlü ve güvenilir bir hava akışı sağlanıyor.
 • Manuel toz boya kabinlerinde susturucu filtreli bacalar çalışma sesini ortadan kaldırıyor.
 • Paslanmaz çelik paneller ise ürünün daha dayanıklı hale gelmesinde etkili oluyor.

Manuel Kabin Kullanım Avantajları

Manuel kabinler toz boya uygulamalarının kolaylıkla yapılabildiği sistemlerdir. Firmamız her türlü ihtiyaca yönelik manuel kabin üretimi yapmaktadır. Özel olarak tasarlanan manuel kabin modelleri operatörlere maksimum konfor sunar. Aynı zamanda boya uygulamalarında en yüksek performansın ortaya çıkmasına yardımcı olur.

Manuel kabinlerde dayanıklı konstürksiyonu ile birlikte geri kazanım özelliği vardır. Bu özellikler sayesinde düşük işletme maliyeti ortaya çıkıyor. Tozu kabin içinde tutan bu ürünler sayesinde işletmenizde boyama işlemleri hem temiz hem de güvenli oluyor. Toz boya kabinlerinin olduğu alanlarda tesisleriniz hem temiz kalır hem de güvenli bir çalışma ortamında iş güvenliği önlemlerini almış olursunuz.

Manuel Kabin Fiyatları

Manuel kabinler toz boya uygulamalarının güvenli, kusursuz ve kısa süre içinde yapılmasını sağlıyor.  Uygulama yüzeylerinde manuel toz boya tabancaları ile püskürtme tekniği sayesinde kusursuz bir boyama işlemi yapılır. Manuel kabinde işlem yapıldığı için malzeme kullanımı minimum olsa da üstün performans söz konusudur. Aynı zamanda bu kabinler çalışma ortamını düzenli ve güvenilir hale getirir.

Manuel kabin fiyatları ürünün malzemesine, teknik özelliklerine, fonksiyonlarına ve boyutlarına göre değişiklik gösteriyor. Sizler için her bütçeye ve ihtiyaca cevap veren manuel kabinler üretiyoruz. Kabin siparişi vermek isteyen müşterilerimiz için üretim ve ücretsiz montaj hizmetleri sunuyoruz. Manuel kabin fiyatları arasında bizi ziyaret ederek karşılaştırmalar yapabilirsiniz.

Hemen Arayın !