Toz Boya ve Yaş Boya Ekipmanları

U Tipi Fırın

Fırın Kontrüksiyonu

Teknik dökümanları verilen fırının gövdesi 2.5 mm şase üzerine, içi 1.2 mm galvaniz sac, dışı 1.2 mm dkp sacdan imal edilip, dış tarafı elektrostatik toz boya ile kaplanır. İki cidar arası 150 mm kaya yünü ile sandviç şeklinde imal edilerek, modüler sistem ile yüksek ısıya karşı ona uygun bir mastikle birbirine geçme ve vida destekli olarak monte edilmektedir. Gerektiğinde taşınabilme özelliğine sahiptir. Fırının ısı kaybını önlemek amacıyla giriş ve çıkış bölümlerine toplam iki adet hava perdesi grubu ilave edilmiştir.

Hava Dağıtım Kanalları

Isı ünitesinde hazırlanan sıcak hava galvaniz sacdan mamül hava kanalları yardımı ile fırın içerisine sevk edilmektedir. Hava kanalları fırın ısısının her bölgede homojen bir hava dağılımı ile yapılabilir şekilde olup ve gerektiğinde çok basit bir şekilde sökülüp temizlenebilir.

Isı Kontrolü

Fırının sıcaklık kontrolü dijital termostatla yapılmaktadır. Elektrik pano sistemi üzerinde bulunan gösterge üzerinden istenilen sıcaklığa ve çalışma aralığına sistem ayarlanılır. Herhangi bir sorun oluştuğunda veya otomatik kumandanın arızalanmasından kaynaklanacak bir ısı yüklemesine karşı emniyet termostatı bulunur.

Isı Ünitesi

Isı ünitesi gövdesi dışı 1.2 mm, içi 1.5 mm dkp sacdan imal edilmekte ve dış tarafı endüstriyel boya ile boyanmaktadır. İç yapısı tamamen kaynaklı olarak dizayn edilmiştir. Cehennemlik füze tipi ve üç geçişli olarak düşünülmüş ve yanma hücresi 2 mm Aısı 321 krom nikel sacdan ısıtma boruları  76 X 3 mm normalize edilmiş kazan borularından imal edilmiştir. Isıtma ünitesi en direkt yanmalı şekilde çalışmakta ve dumanı bacası vasıtasıyla dışarıya atılmaktadır. Bu şekilde meydana gelebilecek patlama ve parlama tehlikesi de ortadan kaldırılmıştır. Cehennemlikte ısınan havayı fırına gönderen hava sevk fanı seyrek kanatlı ve öne eğik tipte olup, dinamik ve statik balansları alındıktan sonra direk akuple olarak montaj edilmektedir. Fan yataklamaları kaliteli markalardan seçilmekte, özellikle 22.200 serisi rulmanlar kullanılmaktadır.

Teknik Veriler

Fırın Tipi

U Tipi Fırın

Uzunluk

11.000mm

Genişlik

1.600mm ( 2.200mm Tünel İç Net Genişlik)

Yükseklik

3.150mm ( 1.500mm Net Strok)

Isıtma Şekli

Endirekt Yanmalı Tip

Hava Perdesi Aspiratörü

2×4.500 M3/H 2,2 Kw 1500 D/Dak 2 Adet

Çalışma Sıcaklığı

60°C – 200°C

Sıcaklık Kontrolü

Dijital Termostat

Yapı Malzemesi

Dışı 1.2 Mm Dkp, İçi 1.2 Mm Galvanizli Sac

İzolasyon Malzemesi

150 Mm Taş Yünü (Ρ=53 Kg/M³)

Pişirme Fırını Isı Ünitesi Teknik Veriler

Isıtma Ünitesi

1 Adet

Isıtma Enerjisi

Doğalgaz

Sirkülâsyon Havası

12.000 M3/H X 2 Adet

Motor Gücü

5.5 Kw X 2 Adet

Isıtma Kapasitesi

250.000 – 300.000 Kcal/H Arası

Brülör

Flam Veya Üret Marka

İzolasyon

150 Mm Kaya Yünü

Hemen Arayın !