Toz Boya ve Yaş Boya Ekipmanları

Box Tipi Fırınlar

Box tipi toz boya pişirme fırını box tipi toz boya fırınlarımız ısı kayıplarını minimum seviyeye indirecek şekilde tasarlanmıştır. Tek taraftan araba girişlidir. Fırınların ön kısmında menteşeli tip kapılar bulunmaktadır. Malzeme giriş ve çıkışları fırın içerisine bu kapılardan sağlanır. Fırın alt kısmında sabit kanallar döşenerek fırın iç arabaları bu kanallar üzerinde hareket ettirilir. Çift kapılı box tipi fırınlarımız sandviç tipi birbirine geçme panellerden oluşur
Fırının içi galvanizli sac, dışı ise toz boyalı dkp sacdan oluşur. Duvar panellerinin birleşim yerlerinde 300ºc ‘ye dayanıklı silikon kullanılır. Fırın yan duvarları 150 mm kalınlığında ve 70 Kg/M³ taş yünü ile izole edilmiştir. Yanma odası bölgesi ise toplam 150mm kalınlığında 90 Kg/M³ taş yünü ile izole edilmiştir. Sirkülasyon fanı 250ºc ‘de çalışmaya uygun direkt akuple ısıya dayanıklı izoleli tiptedir. Fırının iç tarafında havayı eşit ve homojen şekilde dağıtan hava kanalları ve istenilen şekilde ayarlanabilir tipte hava üfleme menfezleri bulunur. Kapalı devre hava dolaşımı prensibine göre çalışan sistem kısa süre zarfında istenilen derecedeki sıcaklığa gelir. Sıcaklık kontrolü dijital termostat ile sağlanır ve sıcaklık istenilen dereceye ayarlanarak kontrolü sağlanmış olur. Termoblok fırının arka kısmına monte edilmiştir, fırının sıcaklığı ise 250ºc ’ye çıkartabilecek kapasitededir. Yanma hücresi termobloğu yüksek sıcaklığa dayanıklı aısı 321 kalite 3mm paslanmaz çelikten, boru demetleri ise 76×3 çelik çekme kazan borularından imal edilmektedir.
Yanma odası yan duvarları 150mm taş yünü ile izole edilerek paneller halinde demonte vaziyette fırının yan duvarına montajlanır. Fırın montajı tamamlandıktan sonra sistem üzerine elektrik panosu monte edilerek motor bağlantıları ve kablo tesisatı döşenir. Sistem bu pano üzerinden kumanda edilir. Kabin içerisinde boyanan parçalar kabin konveyöründen alınarak fırın arabalarına manuel olarak asılır, daha sonra boyalı malzemeler ile dolan fırın arabası elle itilerek fırın içerisine sürülür. Pişme işlemi tamamlandıktan sonra fırın kornası ikaz vererek malın piştiğinin sinyalini verir ve pişme işlemi tamamlanmış olur, daha sonra fırın kapıları açılarak fırın içerisinde pişen malzemeler fırın arabası dışarıya çıkartılır. Dışarıya çıkan malzemelerin soğuma işlemi tamamlanır ve malzemeler araba üzerinden toplanabilir hale gelmiş olur.

Teknik Özellikler

İÇ ÖLÇÜLER
En (Mm) 1.500
Boy (Mm) 2.000
Yükseklik (Mm) 2.000

Dış Ölçüler
En 1.800
Boy 3.000
Yükseklik 2.300

Fırın Hacmi
12 M³

Malzeme
Paneller 1,2mm Dkp Ve Galvaniz Sac
Hava Kanalı 2mm Galvaniz Sac
Şase 3mm Dkp Sac

İzolasyon Şekli
150mm Taş Yünü (Ρ=70 Kg/M³)

Maksimum Sıcaklık
250ºc

Termoblok
Termoblok Aısı 321 Sacdan
Geçiş Boruları Ø76×3 Çelik Dikişsiz Boru

Sıcaklık Kontrolü
0-600ºc Dijital Termostat
Fe-Const Termoeleman

Enerji
60.000 – 100.000 Kcal/H Arası

Yakıt
Doğalgaz/ Lpg/Mazot

Brülör
Flam

Isı Transferi
Konveksiyon Yolu İle

Sirkülasyon Fanı
7.000 M³/H X 1 Adet

Elektrik Motoru
3 Kw Watt/Gamak X 1 Adet

Hava Dağılımı
Hava Kanalları İle Homojen Olarak

Kumanda Panosu
Telemecanıque, Sıemens

Kapılar
Menteşeli Tip

Pişirme Fırını Isı Ünitesi (Termoblok Kısmı) Teknik Veriler

Isıtma Ünitesi : 1 Adet

Isıtma Enerjisi : Lpg Veya Doğalgaz

Sirkülâsyon Havası : 1 X 7.000 M3/H

Motor Gücü : 7 Kw X 1 Adet

Isıtma Kapasitesi : 100.000 Kcal/H

Brülör : Üret Marka

İzolasyon : 150 Mm Kaya Yünü

Isı ünitesi gövdesi dışı 1.5 mm, içi 1.5 mm dkp sacdan imal edilmekte ve dış tarafı endüstriyel boya ile boyanmaktadır. İç yapısı tamamen kaynaklı olarak dizayn edilmiştir. Cehennemlik füze tipi ve üç geçişli olarak düşünülmüş ve yanma hücresi aısı 321 krom nikel sacdan ısıtma boruları  76 x 3 mm çelik çekme borudan imal edilecektir. Isıtma ünitesi en direkt yanmalı şekilde çalışmakta ve dumanı bacası vasıtasıyla dışarıya atılmaktadır. Bu şekilde meydana gelebilecek patlama ve parlama tehlikesi de ortadan kaldırılmıştır. Cehennemlikte ısınan havayı fırına gönderen hava sevk fanı sık kanatlı ve öne eğik izoleli tipte olup, dinamik ve statik balansları alındıktan sonra direk akuple olarak montaj edilmektedir.
Hemen Arayın !