Toz Boya ve Yaş Boya Ekipmanları

Manuel Toz Boya Uygulama Cihazı Nedir?

Manuel toz boya uygulama cihazı, elle tutulan ve kullanıcı tarafından yönetilen bir cihazdır, toz boya malzemesini uygulamak için kullanılan. Bu cihaz, elektrostatik kuvvet yardımıyla toz boya malzemesini yüzeye yapıştırarak ürünlerin boyanmasını sağlar. Manuel toz boya uygulama cihazları, küçük ve orta ölçekli projelerde kullanılabilir ve verimlilik ve doğruluk açısından otomatik sprey hatlı toz boya tesislerine göre daha az avantajlıdır.

Enbo-4000 X Manuel Toz Boya Uygulama Cihazı

Tabancaya göre düşük voltaj kablosu ile gelen voltaj, tabanca içindeki trafo ve kaskat grubu sayesinde 100 kw’ ya çıkarılarak, elektrot grubu ile tabanca ucuna taşınır. Trafo ve kaskat grubu diel elektrik dayanımı yüksek, çift kompenentli reçine ile izole edilmiştir. Plastik depo mevcuttur.

Enbo-4000 X Manuel Toz Boyama Tabancası Özellikleri

Tabanca Ağırlığı

550 Gr

Giriş Voltajı

13 V

Çıkış Voltajı

100 V

Max Akımı

0.085 ma

Max Boya Debisi

30 kg/h

Voltaj Kablosu

5 m

Boya Hortumu

5 m

Enbo-4000 X Kontrol Modülü

Kontrol modülü iki kısımdan oluşur;

Elektronik Kontrol Modülü :
Elektronik kart, trafo, voltaj regülatörü, led gösterge ve sigortaların olduğu kısımdır. Tabanca çıkış voltajını ayarlar.

Pnomatik Kontrol Modülü : Selenoid valf, hava regülatörleri ve manometrelerin olduğu kısımdır. Boya çıkış debisi, basıncı ve depo kabartma havasının ayarlanmasını sağlar.

Elektrik İhtiyacı

220V / 50Hz

Elektrik Tüketimi

60 W

Max Hava Tüketimi

300 LT / Dak.

Max Hava Basıncı

6 Bar

Max Hava Yağ Oranı

0.1 ppm

Max Hava Nem Oranı

1.3 Gr / Nm

Hemen Arayın !