Toz Boya ve Yaş Boya Ekipmanları

Ahşap Desen Kaplama Fırınları

Alüminyum profil ve levha gibi malzemelerde yüzey temizliğinden sonra poliüretan ve epoksi bazlı toz boya işlemi yapılmalıdır. Boyanan ve tüm özellikleri tamamlanan malzemeler ahşap desen filmleri ile kaplanır. Bu süreçte ahşap desen kaplama fırınları görev alır.

Ahşap desen kaplama fırınları alüminyum profil ve levha gibi malzemelerin toz boya uygulaması sonrasında ahşap desenle kaplama işleminin yapıldığı makinelerdir. Bu fırınlarda yapılan ahşap desen kaplama işlemleri ile yüzeyin boya rengi ve film renkleri değiştirilebilir. Bu sayede dekoratif alanlar yaratılabilir. Fırınlarda yapılan kaplama işlemi sonrasında malzemeler zararlı güneş ışınları, korozyon gibi olumsuz etkilere karşı yüksek dayanım özelliği kazanır.

Firmamız ahşap desen kaplama fırını üretimi yanında bakım ve onarım işlemlerinde de sizlere destek oluyor. Aynı zamanda montaj işlemlerinde de sizlere destek oluyoruz. Orijinal yedek parça hizmeti ile uzun yıllar üretim sürecinizin sorunsuz olarak devam etmesine katkı sağlıyoruz.

Ahşap Desen Kaplama Fırını Özellikleri

  • Ahşap desen kaplama fırınları alüminyum profil, levha ve bu tarz maddelerin ahşap transfer filmlerle kaplanması adına tasarlanan makinelerdir.
  • Bu makineler farklı boyutlarda ve özelliklerde tasarlanır. Müşterilerin üretim kapasiteleri ve taleplerine göre hareket edilir.
  • Bu makinelerde malzemelerin üzerine ahşap dışında mermer ve granit gibi farklı dekoratif desenler de verilebilir.
  • Her bölümde bağımsız güç kontrol modu vardır.
  • Kızılötesi yayıcıların güç seviyesini kontrol edebilirsiniz.
  • Her bölme ayrı ayrı kontrol edilebilir.
  • Fırın içinde yer alan tüm sıcaklığı kontrol edebilirsiniz.
  • Fırındaki tüm süreç bilgisayar ile kontrol edilebilir.
  • Operatör dokunmatik paneli ile kontrol süreci çok pratiktir.
  • Programlanabilir çalışma modu ile kaplama işlemleri çok kolay olur.

Ahşap Desen Kaplama Fırınları Nasıl Çalışır?

Ahşap desen kaplama fırınları içinde elektrostatik toz boya ile boyanan malzemelerin yüzeyine uygulanacak olan dekoratif desenin olduğu film ile kaplama işlemi yapılır. Makinede süblimasyon tekniği ile desen malzemenin yüzeyine transfer edilir.

İlk olarak astar toz boya ile boyanan ve torba haline gelen transfer filmindeki profiller fırın arabasının iki yanına özel sızdırmaz contalı geçme nozullara bağlanmaktadır. Ardından vakum vanası açılır. Bu sayede profil içindeki hava emdirilir. Sonrasında transfer filminin profil yüzeyine tam olarak hatasız temas etmesi sağlanır. Sonraki aşamada arabada yer alan profillerin tamamı tek tek aynı vakumlama işleminden geçer. Bu işlem tamamlanınca süreç başlar ve araba fırının içine geçirilir.

Fırındaki vakum pompası prosesin tamamında transferin olması adına sürekli çalışma halinde olur. Metal sıcaklığı direkt olarak profil yüzeyinde olur. Kürlenme süreci tamamlanınca araba otomatik şekilde fırından çıkmaktadır. Ardından basınçlı hava sistemi devreye girer. Burada filmin profile yapışmasını engellemek için filmi şişirir ve profilden ayrılmasını sağlar. Kaplama işlemi sırasında tüm süreç dokunmatik ekran üzerinden sorunsuz olarak yönetilebilir.

Ahşap Desen Kaplama Fırını Fiyatları

Ahşap desen kaplama fırını müşteri ihtiyaçlarına göre farklı boyutlarda ve özelliklerde üretilir. Üretim sürecinde toz boya uygulaması yapılan alanda üretim kapasitesi ve ihtiyaçlar dikkate alınır. İş planına uygun bir projelendirme sonrası ahşap desen kaplama fırınları üretilir ve deneyimli ekiplerimiz tarafından montaj işlemi sorunsuz olarak yapılır.

Ahşap desen kaplama fırını fiyatları ürünün boyutuna, teknik özelliklerine ve kapasitesine göre değişiklik gösterir. Fiyat bilgisi için öncelikle ekibimiz keşif ve projelendirme yapar. Daha sonra sizlere fiyat teklifi sunarız. Toz boya uygulamaları sonrasında ahşap desen kaplanan malzemeler çok daha dayanıklı, dekoratif ve uzun ömürlü olur. Ürün ve fiyat bilgisi için iletişim kanallarımız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Ahşap Desen Kaplama Fırınları

Isı kayıplarını minimum seviyeye indirecek şekilde tasarlanmıştır. Birbirinden geçme panellerden oluşan sandviç tipi fırının iç yüzeyi galvaniz sac, dış yüzeyi toz boyalı dkp sacdır. Duvar panellerinin birleşim yerlerinde 300ºc ‘Ye dayanıklı silikon kullanılmıştır. Fırın yan duvarları, iç tarafta 18 mm kalınlığında seramik battaniye ve 53 Kg/M³ taş yünü ile toplamda 150mm kalınlığında izolasyon ile tecrit edilmiştir. Yanma odası bölgesi ise toplam 150mm taş yünü + seramik battaniye ile izole edilmiştir. Sirkülasyon fanı 250ºc ‘de çalışmaya uygun tiptedir. Fırının iç kısmında ise homojen şekilde dağıtan hava kanalları ve ayarlanabilir şekilde hava üfleme ağızları vardır. Kapalı devre hava dolaşımıyla çalışan sistem en kısa sürede istenilen sıcaklığa gelir. Sıcaklık ayarları dijital termostat ile olur ve yakıt maksimum düzeyde tutulur.

Ahşap Desen Kaplama Makinası Özellikleri

 

Uzunluk

 

:

 

7.500 Mm

Genişlik

:

1.200 Mm

Yükseklik

:

871 Mm

Kağıt Birleştirme

:

Tarafınızdan Manuel

Yapı Malzemesi

:

Metal Ve Sac Malzemeden

 

Teknik Özellikler

Proses ZAMANI

:

10-18   Min

Fırın Uzunluğu:8.200    Mm
Fırın Genişliği:1.800    Mm
Fırın Yüksekliği:1.700    Mm
Isıtma Şekli:Endirek Isıtma
Fırın Çalışma Aralığı:50-210 0c
Fırın Hacmi:14  M3
Gereken Enerji Miktarı:180.000   Kcal/H
Motor Gücü:2 X 3 Kw – 1500 Rpm
İzolasyon:150  Mm
İzolasyon Malzemesi:(Kaya yünü +Seramik Battaniye)
Isı Kontrolü:Dijital Termostat (3 Adet Plc Kontrollü)
Kaplanacak Profil Miktarı:8 Adet
Vakum Pompası:2,2 Kw
Hava Miktarı:50 L / Min-6 Bar

Fan Kapasitesi

Fırın Arabası

:

:

9.000 M3 / H

1 Adet Otomatik

Hemen Arayın !